Index No. - J2-033, H.S Code - 14035, DISE Code - 19130601703

Our Faculties

Head Master :

Sahadeb Mandal

Head Master(TIC)

B.A(H) Geo, M.A(Hist), B.Ed

Assistant Head Master :

Srikumar Dey

Assistant Head Master

M.A(Econ) BT

Assistant Teacher :

Amit Kumar Mondal

Assistant Teacher

M.A(Geo), B.Ed

Arup Maiti

Assistant Teacher

M.Sc (Computer Science), B.Ed

Asit Pramanik

Assistant Teacher

B.Com, B.P.Ed, PRCN

Ayub Mandal

Assistant Teacher

M.Sc(Math), B.Ed

Baha Soren

Assistant Teacher

M.A(Beng), B.Ed

Biswajit Biswas

Assistant Teacher

B.Sc(H) Bot, M.Sc, B.Ed

Biswajit Pal

Assistant Teacher

B.Sc(Pass), B.Ed

Chandrajit Kesh

Assistant Teacher

M.Com(Acct), B.Ed

Jayanta Kumar Pal

Assistant Teacher

M.A(Eng), B.Ed

Joydev Ghosh

Assistant Teacher

M.Com(Acct), B.Ed

Jyoti Prasad Kisku

Assistant Teacher

B.Sc(Pass), B.Ed

Kartick Chandra Chakravorty

Assistant Teacher

M.Sc(Chem.), B.Ed

Mamata Changder

Assistant Teacher

M.A(Hist), B.Ed

Naba Kumar Choudhury

Assistant Teacher

M.A(Pol.Sc), B.Ed

Pijus Kanti Ghosh

Assistant Teacher

M.A(Phil), B.Ed

Sanatan Pandit

Assistant Teacher

M.A(Hist), B.Ed

Sandipan Kundu

Assistant Teacher

M.Sc(Econ), B.Ed

Shah Mofizul Haque

Assistant Teacher

M.Sc(Phys), B.Ed

Shankar Hira

Assistant Teacher

B.Sc(H) Geo, B.Ed

Sk Hasinur Rahaman

Assistant Teacher

M.A(Eng), B.Ed

Soumitra Kundu

Assistant Teacher

M.Sc (Phys), B.Ed

Subhendu Mondal

Assistant Teacher

M.Sc(Math), B.Ed

Sunil Baran Pati

Assistant Teacher

M.A(Sans), B.Ed

Sunil Kumar Bhandari

Assistant Teacher

B.A, B.P.Ed

Para Teacher :

Dipawnita Raha

Para Teacher

M.A(Beng), D.El.Ed

Keka Dutta

Para Teacher

M.A(Eng), D.El.Ed

Mahammad Sahidullah

Para Teacher

M.A,B.Ed, D.El.Ed

Tarapada Ghosh

Para Teacher

B.A(Geo) Pass, D.El.Ed

Teacher of NSQF Project :

Achintya Gopal Mondal

IT/ITES Teacher

BCA(H),MCA

Tuhin Dutta

Retail Teacher

B.Com(H), Mba, Llb

Teacher of ICT Project :

Srimanta De

ICT Teacher

>M.A(Beng), B.Ed, Diploma In Computer

Guest Teacher :

Swapan Kumar Bez

Guest Teacher

B.A(H) Hist

Vocational Teacher :

Arup Kumar Basu

Vocational Teacher

M.Com, MCA, M.S/W

Pankaj Kumar Nandi

Vocational Teacher

M.A(Beng)

Pintu Ghosh

Vocational Teacher

B.Tech(CSE)

Pradip Chatterjee

Vocational Teacher

B.Sc(Pure), N.T.C, N.A.C

Sourav Mollick

Vocational Teacher

B.Com(H)

Syed Abdus Sattar

Vocational Teacher

H.S, 3 Yr Diploma in Textile

Non - Teaching Staff :

Ananda Ruidas

Night Guard

Class VIII Pass

Bansi Badan Banerjee

Group D

Class IX Pass

Chandan Basu

Head Clerk

Clerk, B.Sc, Part-1

Nabin Chandra Sen

Librarian

B.Sc(D), M.LIS

Narayan Chandra Pal

Group D

Class VIII Pass

Prasanta Bandapadhyay

Group D

Class IX Pass

Sandip Kharat

Contegency Staff

Class VI Pass

Susanta Sutradhar

Clerk

B.Sc

Utpal Pal

Lab Attendant

M.Sc